Haber

Kayseri 4. Organize Sanayi Bölgesi’ne onay

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kentte yapılacak 4’üncü Organize Sanayi Bölgesi’ne onay verdiğini belirtti.

Kayseri’nin ticaret, sanayi ve sanayinin merkezi olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, yaptığı yazılı açıklamada, “Kayseri’miz için bir müjdeyi daha paylaşmak isterim. 4. Organize Sanayi Bölgesi için de Tarım ve Orman Bakanlığımızdan onay alındı. .” terimleri kullandı.

Büyükkılıç, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Raylı sistemin yeni sınırında test sürüşü

Büyükkılıç, Raylı Sistem 5’inci Etap Talas Mevlana-Cumhuriyet Meydanı ortasındaki tramvay sınırında test sürüşlerinin başladığını duyurdu.

Emeği geçenlere teşekkür eden Büyükkılıç, “Erciyes Üniversitesi ve Kayseri gibi öğrencilerimizin yoğun olduğu bölgede 200 bine yakın nüfusa ulaşmaya çalışan gelişen ilçemiz Talas için tramvay hattımızda deneme seferleri başladı. Üniversiteler yer almaktadır. Daha sonra ulaşım hizmetlerine devam edecektir. Üniversitelere ve üniversitelere hizmet eden bir anlayışla ulaşımda konforu sağlayacağız.” açıklama yaptı.

Çolakbayrakdar Mahzemin’de

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Mahzemin Mahallesi’nde klasik olarak düzenlenen “Yağmur ve Şükran Duası” programına katıldı.

Vatandaşlarla sohbet eden Çolakbayrakdar, çocuklarla yakından ilgilendi.

Hasatın bereketli olmasını dileyen Çolakbayrakdar, çiftçilere kolaylıklar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu