Haber

Gaziantep FK gelecek sezon için TFF’ye başvurdu

ensonhaber.com

Gaziantep FK’dan gelecek sezon mücadele etmek için TFF’ye (Türkiye Futbol Federasyonu) başvuru geldi.

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kulübümüz resmi başvurusunu yaptı”

“11 ilimizi etkileyen ve ilimizde meydana gelen deprem sonrası Spor Toto Muhteşem Lig 2022-2023 döneminden çekilme kararı alan Gaziantep Futbol Kulübümüz, 2023-2024 döneminde de devam etmek için resmi başvurusunu yaptı.

TFF’den ziyaret edildi

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Süper Lig Kulüpler Sorumlusu Müslüm Özmen, kulüp tesislerinde teknik direktör Erdal Güneş ve Gaziantep FK Başkanı Memik Yılmaz ile bir araya geldi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen kırmızı siyahlı kulüp Başkanı Memik Yılmaz, ülkenin ve Gaziantep’in zor günlerden geçtiğini belirterek, şunları söyledi:

“Yeni sezonda yeniden Süper Lig’de mücadele edecek olmanın heyecanını yaşıyoruz”

“Asrın felaketi olarak adlandırılan bu süreç bizleri de derinden etkiledi. Ancak biz sorumluluğumuzun bir parçası olarak çalışmalarımızı ve planlamalarımızı hayata geçirmeye devam ediyoruz. Ziyaretiniz bu doğrultuda bizim için çok önemli. Heyecanlıyız. Yeni sezonda tekrar Süper Lig’de mücadele etmek. Umarım yine olur.” Böyle üzücü olaylar yaşanmayacak ve daha güzel yarınları hep birlikte yaşayacağız.”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi de kulübün bir sonraki dönem Süper Lig’de çalışmak için başvurusunun alındığını ve en kısa sürede yasal prosedürlerin yerine getirileceğini bildirdi.

haymana-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu