Teknoloji

Desteklenmeyen bilgisayarda bile Windows 11 23H2 yükseltmesi mümkün

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Microsoft, Windows 11 için 23H2 sürümünü yayımladı.Microsoft’un güncellemenin gerçekten de 4. çeyrekte geleceğine dair kendi onayının yanı sıra ( daha önce söz verildiği gibi), son birkaç hafta içinde uyumluluk sorunlarının kullanıcıları rahatsız etmeyeceğinden emin olmak için çabalarını hızlandırdıklarına dair pek çok kanıt var.

Teknoloji devi, Eylül ayı sonlarında asıl özellik güncellemesi için WHCP sertifikasını duyurdu. Bu sertifikanın amacı sistem ihtiyaçlarını doğrulamaktır. Ayrıca Microsoft, kullanıcılara 22H2 ile 23H2 arasında “cihaz uyumluluğunda” herhangi bir değişiklik olmayacağına dair güvence verdi. Microsoft 365 testinde de bazı iyileştirmeler yapıldı. Son olarak, 2023 Windows 11 güncellemesi için “yüksek kaliteli” sürücülerin geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla güncellenmiş bir Windows Sürücü Kiti (WDK) 23Y2 için yayımlandı.

Windows 11 23H2 özellik güncellemesi ( derleme 22361.2506), önceki Moment 4 güncellemesi ( derleme 22621.2506 / EKB5031455) ve bir aktivasyon paketi ( EKB5027397 ) aracılığıyla etkinleştirilir. Microsoft, bu EKB’nin otomatik olarak yükleneceğini ve bunun desteklenmeyen cihazlarda kullanılabileceğini doğruladı. Bu da güncellemenin Windows 11 22H2 çalıştıran kullanıcılara sunulmayacağı anlamına geliyor.

Tekrar, desteklenmeyen bir bilgisayarda22H2 çalıştırıyorsanız Windows 11 23H2’ye yükseltmenin bazı kolay yollarını zaten çevrimiçi olarak bulabilirsiniz.

Örneğin kullanıcılar Microsoft’un resmi web sitesinden 23H2 ISO’yu indirebilir ve tek bir komut kullanarak gereksinim kontrolünü atlayan çeşitli bypass hileleri yoluyla yükseltme yapabilir . Diğer yolların ortasında Rufus,Ventoy veya WintoUSBGibi USB biçimlendirme yardımcı programlarını kullanma seçenekleri vardır.

Sistem gereksinimlerinin değişmeyeceği belirtildiği için desteklenmeyen bilgisayarlarda 22H2 sorunsuz çalışan kişilerin başarılı bir yükseltme yapabilecekleri söylenebilir. Ancak her zaman olduğu gibi desteklenmeyen işlemler söz konusu olduğunda önemli sonuçlar doğurabilecek sorunlarla karşılaşabileceğinizi ve böyle bir işlem yapmadan önce ne yaptığınızı bildiğinizden emin olmanızı öneririz.

haberbeylikduzu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu